Centrala Stadsrum

Kalenderlista

Från Broadway till Duvemåla

19:30-21:15, 29/9, Falun

Fredagsmatiné

13:00-14:30, 30/9, Falun

Konst i kvadrat - Konstutställning

17:00-21:00, 30/9, Falun

Klassiska mästerverk

19:00-21:30, 06/10, Falun

Agnes Persson Kvartett

19:00-19:00, 06/10, Falun

Ett drömspel

19:00-20:25, 06/10, Falun

Glorias 50+ Disco

19:00-19:00, 07/10, Falun

Bo Kaspers Orkester - 23:55 - Hjärtat håller takten

19:30-21:30, 07/10, Falun

Intensivdag med dans

10:00-13:00, 08/10, Falun

Dansföreställning - Partita No.2 - Sei Solo

19:00-20:00, 12/10, Falun

Ebba Forsberg & Ångmaskinen

19:30-19:30, 14/10, Falun

Ale Möller med band – XENO MANÍA!

21:00-22:30, 14/10, Falun

Hundraåringen

18:00-18:00, 15/10, Falun

Al Pitcher - My happy place

19:00-20:30, 15/10, Falun

Dansresidensvisning med Arina Trostyanetskaya

18:00-18:00, 20/10, Falun

Bill Öhrström - Blues into Jazz

19:00-19:00, 20/10, Falun

Dalasolist och Dalakomponist

19:00-21:30, 21/10, Falun

Joel Alme på Magasinet

20:00-21:30, 21/10, Falun

Barnteater - Ska det vara så här??!

11:00-11:35, 22/10, Falun

Andreas Lundstedt – Freedom - En hyllning till George Michael

20:00-21:30, 22/10, Falun

Höstkonsert med Stiko Per Larsson

16:00-17:30, 23/10, Falun

ABBORN - Generation ABBA - European ABBA Tribute Band of the Year

19:30-21:00, 23/10, Falun

Kultursoppa - Hildegard och ingegerd - att överleva historien

11:30-13:00, 28/10, Falun

Fredagsmatiné

13:00-14:30, 28/10, Falun

Högt och lågt - Föreläsningsserie

14:00-15:00, 30/10, Falun

Hits of the 60´s - The original artists

16:00-16:00, 30/10, Falun

Erik Palmberg Group inkl. Karin Hammar

19:00-19:00, 03/11, Falun

Kultursoppa - Fara och färde - från Orienten till Ishavet

11:30-13:00, 04/11, Falun

Det ömmaste ord

19:00-21:30, 10/11, Falun

Brynolf & Ljung - Stalker

19:30-19:30, 11/11, Falun

Konsert - Briljant violin

18:00-18:00, 13/11, Falun

Bengan & Per

19:00-21:30, 18/11, Falun

Alla tiders storbandsmusik - NYTT DATUM

19:00-21:30, 18/11, Falun

Elvis Presley och Janis Joplin

16:00-18:00, 19/11, Falun

Jonas Gardell

19:00-20:30, 19/11, Falun

Dansföreställning New Self

19:00-19:00, 19/11, Falun

Kultursoppa - Det började så oskyldigt med diskbänken

11:30-13:00, 25/11, Falun

Fredagsmatiné

13:00-14:30, 25/11, Falun

Barnteater - Snö

11:00-11:35, 26/11, Falun

Högt och lågt - Föreläsningsserie

15:30-16:30, 27/11, Falun

A country Rockin´ Christmas - Martin Riverfield and the wheels of fortune

18:00-18:00, 02/12, Falun

Intensivdag i bugg och fox

10:00-14:00, 03/12, Falun

Johan & Björn - Värmländs Voodoo

19:00-20:40, 08/12, Falun

A Tribute to Dire Straits

19:30-19:30, 08/12, Falun

Dansföreställning - I själva verket

19:00-20:00, 10/12, Falun

Fredagsmatiné

13:00-14:30, 30/12, Falun

Kopparcupen

09:00-20:00, 05/1, Falun

Hoving & Stalheim

15:00-17:30, 21/1, Falun

Globetrotter

15:00-17:30, 18/2, Falun