Centrala Stadsrum

Kalenderlista

Familjeverkstad - Lek med maten

13:30-15:00, 01/3, Falun

Hyllningskväll till Thore Skogmans glada 60-tal

19:00-20:30, 01/3, Falun

I ett hus vid tidens slut - Falun

19:00-21:00, 01/3, Falun

Barnvisning - Tassa genom museet

11:15-12:15, 02/3, Falun

Filmvisning - Historien om Sverige

13:00-15:30, 02/3, Falun

Kurs i Trädgårdens grunder

13:30-16:00, 02/3, Falun

Familjesöndag

12:30-15:00, 03/3, Falun

Familjesöndag – Kropp i rörelse

12:30-15:00, 03/3, Falun

Författarbesök med Cecilia Klang

18:00-19:30, 06/3, Falun

Maximilian Hornung - Falun

19:00-19:00, 07/3, Falun

Midnight oil

19:00-20:00, 07/3, Falun

Falu Jazzklubb - Jon Henriksson Sextett

19:00-21:30, 07/3, Falun

Marschalltur- Sjösidan Falun

16:00-20:00, 08/3, Falun

Jonathan Johansson - Magasinet

20:00-20:00, 08/3, Falun

Barnens Skidspel

10:00-13:00, 09/3, Falun

Kroki modellteckning - Dalarnas museum

12:00-14:00, 09/3, Falun

Ellen Babić

19:00-21:00, 09/3, Borlänge

Coop FIS Cross-Country World Cup Falun Svenska Skidspelen

10:00-17:00, 15/3, Falun

Lindybaluns med Caudery Quartet och kurser i Lindy Hop

18:00-20:00, 15/3, Falun

Falu Jazzklubb - Stockholm Voices

19:00-21:30, 21/3, Falun

Kultursoppa - Spökhistorier

12:00-13:00, 22/3, Falun

Fredagsmatiné - Historien om Sverige

13:00-14:30, 22/3, Falun

Fredagsdans hos Dala Dansstudio i Falun

18:00-21:00, 22/3, Falun

Lilla SS - Lilla Skidspelen

10:00-16:00, 23/3, Falun

Barnteaterlördag - Hej Hilma!

11:00-12:00, 23/3, Falun

Dag och Natt - Glöd och Space i Gamla Elverket, Falun

18:00-20:00, 23/3, Falun

Kontrabasen

19:00-21:00, 23/3, Falun

Högt och lågt - Föreläsningsserie

14:00-15:00, 24/3, Falun

Lunchvisning - Bilden av Dalarna

12:00-13:00, 27/3, Falun

Långfredagskonsert - Markuspassionen

18:00-18:00, 29/3, Falun

Gruvtur på egen hand

11:00-15:00, 30/3, Falun

Kultursoppa Blåst på semestern - ett äktenskap i gungning

12:00-13:00, 05/4, Falun

Dick so so - Världspremiär!

19:00-20:30, 05/4, Falun

I ett hus vid tidens slut - Borlänge

19:00-21:00, 05/4, Falun

Blood Flows - The Power of Brotherhood

19:00-20:30, 11/4, Falun

Kultursoppa - Duo Chanel

12:00-13:00, 12/4, Falun

Den lilla sjöjungfrun - The Musical med Kiana Blanckert

16:00-18:15, 14/4, Falun

Irma Neumüller

19:00-21:30, 18/4, Falun

Kärlekens historia med Rickard Söderberg

19:00-20:20, 21/4, Falun

Lunchvisning - Herr Fridell och Mr Simmons

12:00-13:00, 24/4, Falun

Carl Bagge Kvartett

19:00-21:30, 02/5, Falun

Brahms trea

19:00-19:00, 10/5, Falun

Lunchvisning - Selma Lagerlöf i Dalarna

12:00-13:00, 22/5, Falun

Intensivdag i bugg och fox

10:00-15:00, 25/5, Falun

Mcträff

13:00-13:00, 18/7, Falun

Konsert - En jäkla massa schlager

19:00-20:30, 10/8, Falun

Från Broadway till Duvemåla

19:30-21:15, 19/10, Falun